Momci iz Rječine, u drugom kolu, prokockali dvostruko vodstvo

Poraz je zaslužen jer smo imali sve u svojim rukama i sve prokockali, tri puta smo gredu pogađali. Sreću treba zaslužiti...

Rikard Benčić danas je pobijedio Rječinu. Iako su naši momci na gostujućem terenu dva puta imali prednost te jedanaesterac na kraju su, u tjelesnoj završnici, izgubili.

Naime, Štanfel iz Rječine prvi je zatresao mrežu gostiju u 10 minuti i time dao naslutiti dobru partiju naših.  Domaćin je na Belvederu izjednačio tek u drugom poluvremenu, odnosno u 54 minuti i to s bijele točke, nakon jedanaesterca. Naš Ćejić je samo tri minute kasnije zatresao mrežu gostiju i bilo je 2:1 na semaforu za momke iz Dražica. Međutim, neočekivani pad pri kraju utakmice odnio je bodove s konta naših, a NK Rikard Benčić je na kraju slavio s 3:2.

Drugi žuti kartom u 68 minuti udaljio je Čejića s terena, a svoju priliku je prije toga iskoristio Da. Bašić u 64 minuti te izjednačio i iznenadio naše momke. Konačni rezultat postigao je Dragičević u 80 minuti. U zadnjih desetak minuta nogometaši Rječine nisu uspjeli poravnati rezultat. Gledatelji su mogli uživati u zanimljivoj utakmici u kojoj se mreža tresla čak pet puta.

Trener Rječine Kristijan Rudar smatra da je njegova momčad zasluženo izgubila. Za medije je kazao:

– Vodili smo dva puta, imali smo jedanaesterac, ali smo izgubili. Poraz je zaslužen jer smo imali sve u svojim rukama i sve prokockali, tri puta smo gredu pogađali. Sreću treba zaslužiti, a mi danas to nismo. Nadam se da ćemo s trećim kolom krenuti osvajati bodove, rekao je Rudar.

Krajnjim rezultatom zadovoljan je pak trener Rikarda Benčića Nikola Majnarić.

– Zadovoljan sam jer smo se potajno nadali pobjedi. Teško smo ju izborili, ali bili smo strpljivi i to nas je nagradilo. Gubili smo 1:0 i 2:1, ali oba puta smo se vraćali i uspjeli dati pobjednički gol. Pokazali smo više volje, želje i bili smo motiviraniji. Rječina je pala, imali su igrača manje pa smo i tu bili jači. Bila je solidna, borbena, disciplinirana i korektna utakmica, rekao je trener Majnarić.

Iduće kolo zakazano je 20. rujna, a Rječina  dočekuje, na domaćem terenu, OŠK Omišalj te se nadamo prvoj ovosezonskoj pobjedi naših.

RIKARD BENČIĆ – RJEČINA 3:2
SRC Belveder. Gledatelja: 50
Sudac: Saša Piljić (Rijeka)
Strijelci: 0:1 Štanfel (10), 1:1 Dragičević (54-11m), 1:2 Ćejić (57), 2:2 Da. Bašić (64), 3:2 Dragičević (80)
Žuti kartoni: Marinović, Turk, Kaurin (Rječina)
Crveni karton: Ćejić (Rječina) 68 – drugi žuti karton

RIKARD BENČIĆ: Crnković, Jusup, Tomac, Flego, Hrkač, Ćelić, Erjavac (79 Matić), Da. Bašić, Štokan, Kržić (57 Jušić), Do. Bašić (46 Dragičević).

RJEČINA: Balent, Pilčić, Marinović, Kaurin, D. Forgić, Mikulić, Ćejić, Turk (60 Zakarija), Bura, Božičević (67 Broznić), Štanfel.